Bajta PR' NAS Zgodilo se je Na Javorniku potekalo DP osnovnih šol v judu (FOTO)
Na Javorniku potekalo DP osnovnih šol v judu (FOTO) PDF natisni E-pošta
Prispeval Željko Gabrovec, foto: Danica Hudrap
Četrtek, 17 Februar 2011 18:36

V soboto dne 12.02.2011 je na Ravnah na Koroškem v organizaciji OŠ Koroški Jeklarji in JK Ravne, potekalo »Državno prvenstvo osnovnih šol« v borilni veščini judo.

mladi judoisti na Ravnah

Po predhodnih regijskih kvalifikacijskih tekmovanjih se je med seboj pomerilo 94 najboljših tekmovalcev iz 44 slovenskih osnovnih šol. Koroški mladi judoisti so se dobro odrezali in sicer:

• Prvo mesto v kategoriji +63kg je osvojila Sara Ajtnik, II. OŠ Slovenj Gradec,
  • drugo mesto v kat.do 46kg je osvojil Aljaž Gostenčnik, OŠ Šentjanž,
  • tretje mesto v kat.do 55kg je osvojil Žan Gostenčnik, OŠ Šentjanž,
  • tretje mesto v kat.do 44kg je osvojila Tina Lasnik, OŠ Koroški Jeklarji,
  • tretje mesto  v kat. do 60kg  je osvojil Jan Horvat, II. OŠ Slovenj Gradec,
  • tretje mesto  v kat.do 52kg je osvojila Katja Oder, OŠ Neznanih talcev Dravograd.

Uspeh so z osvojenimi petimi mesti v svojih kategorijah dopolnili Jon Jelen, Jan Brumen, Blaž Drofenik, Žan Ovčar, Vanja Nakič, Miha Naglič.

Utrinki prvega dne

Naslednji dan je v isti dvorani potekalo še Državno prvenstvo kadetov in kadetinj. V konkurenci 128 tekmovalcev iz 26 judo klubov so se koroški judoisti zelo dobro odrezali. Osem predstavnikov iz JK Slovenj Gradec in JK Ravne je prikazalo srčne borbe ter osvojilo 5 odličij.

Naslov državnega prvaka je osvojil Tadej Štruc v kategoriji do 81kg, medtem ko so podprvaki v svojih kategorijah postali:

• Vanesa Topler, kat.do 57kg.
  • Sara Ajtnik, kat. nad 70kg.
  • Besart Zenuni, kat. do 55kg.

Tretjo mesto je osvojil Alojz Varšnik, kat. do 73kg, uspeh pa sta dopolnila Katja Oder, 5. mesto in Gostenčnik Žan, 9. mesto. Vsem čestitamo.